Увійти · Зареєструватися
 

Галереї

Дніпро / Фотовиставка «Крізь час порогами Дніпра»: фотографії к. ХІХ - поч. ХХ ст. з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького та сучасні світлини дніпропетровського фотографа Павла Маменка

14 ЧЕРВНЯ 15:00

будинок-музей Д.І. Яворницького

14 червняо 15-тій годині в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відкривається фотовиставка "Крізь час порогами Дніпра".На ній будуть представлені унікальні фотографії к. ХІХ - поч. ХХ ст. з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького та сучасні світлини відомого дніпропетровського фотографа Павла Маменка.


Дніпрові пороги протягом тисяч років відігравали велику роль в історії людства. Знаменитий шлях «з варяг у греки», козацькі походи на «чайках», торгівля, війни, мандри і навіть відпочинок — все це не обходилося без гірських порогів на Дніпрі, які потрібно було долати. Але в 1932 р. після побудови величезної греблі Дніпрогесу пороги затоплені водами Дніпровського водосховища.
На виставці представлені унікальні оригінали світлин перших катеринославських фотографів, кольорові листівки видавництва Гранберг у Стокгольмі, фотографії з експозиції Катеринославського історико-краєзнавчого музею початку ХХ ст. Значну частину оригінальних зображень оброблено та представлено у збільшеному форматі дніпропетровським фотографом Сергієм Гуназою для того, щоб сучасний глядач зміг в усіх деталях роздивитися дивовижні місця на Дніпрі.
Поруч з історичними краєвидами Дніпра, на виставці будуть представлені сучасні світлини дніпропетровського краєзнавця та фотохудожника Павла Маменка, які були зроблені в результаті подорожі місцями колишніх Дніпрових порогів.
Відвідувачі виставки зможуть здійснити фотомандрівку крізь час, побачивши Дніпро таким, як його бачили наші пращури, і таким, яким він є зараз. І головне — дізнатися історію порогів, що сталося з цим унікальним явищем природи, та чи можна буде побачити пороги такими, якими вони були колись. А також відкрити для себе одну з граней діяльності Д.І. Яворницького, людини, яка мандрувала по порогах, написала їхню історію, а також намагалася зберегти пам’ять про них для нащадків.


Автори виставки оголошують інтернет-конкурс сучасних фотографій Дніпра та тих місць, де колись були пороги. Всім бажаючим пропонується здійснити власну мандрівку цими історичними місцями, зробивши сучасні яскраві фото Дніпра, залишків порогів, мальовничих берегів, надіслати їх на музейну поштову скриньку porogi@i.ua або розмістити в соціальних мережах «ВКонтакте» або «Facebook» в групі «Дніпропетровський національний історичний музей» з підписом «Дніпрові пороги». Найкращі фотороботи, оцінені журі, будуть представлені на фотовиставці до Дня Міста-2013, а також увійдуть до скарбниці музейного фонду.

 

Про авторів

Культура

Додав nady позавчора о 01:54

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска