Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Інформація

Автори / Андрій Єрмоленко / Хто має "замінити" Леніна на Бесарабці? Думки митців

Після знесення пам’ятника Володимировы Леніну на Бесарабській площі в Києві багато кого цікавить, що буде на цьому місці. Своє бачення INSIDER попросив висловити художників, письменників, акторів та інших митців. Ми поставили усім одне запитання: Хто, на вашу думку, має бути замість Леніна?

 

Андрій Єрмоленко. Художник, ілюстратор і дизайнер. Відомий як автор низки яскравих графічних робіт – "гопників" із серії "Жлоб-арт", а також найсміливішими обкладинками "Українського тижня":

"Я б на цей постамент посадив дівчинку - якусь із побитих "Беркутом" студенток. А внизу - "беркутівця", який би не міг до неї дістати. І щоб дівчинка йому ще "фак" показувала".

 

Олекса Манн. Художник, арт-директор, ілюстратор:

"Поки що я, вважаю, там нікому не варто ставити пам’ятник. А в майбутньому… У світі ставлять пам’ятники письменникам, художникам і філософам. Комусь із них варто поставити пам’ятник, а не якомусь "упирю".

Я пропоную поставити пам’ятник Олександру Ройтбурду, який дуже цінив цей пам’ятник (Леніну, - ред.) і вважав, що це дуже прекрасне арт-деко. Він дуже вагався, чи варто його валити, бо розумів його художню цінність. Але він розуміє і символічну, і політичну цінність зносу його. Так що давайте поставимо йому".

 

Сергій Жадан. Письменник. Найвідоміші романи "Депеш Мод", "Гімн демократичної молоді", "Ворошиловград":

"А хай кияни самі вирішують - це їхнє місто, і пам’ятник буде теж їхнім".

 

 

Анатолій Дністровий, письменник. Автор романів "Невідомий за вікном", "Місто уповільненої дії", "Пацики: конкретний роман" та інших:

"Моя думка така: замість Леніна має стояти або Василь Кричевський, або Олександр Вертинський, або полковник Петро Болбочан.

Щодо митців. В Києві нема жодного пам’ятника видатному архітектору та художнику Василю Кричевському. Так само нема пам’ятника "дитині Києва" - Олександру Вертинському.

Щодо військовиків, то лише полковник Болбочан заслуговує стояти на місці Леніна. Судіть самі: "У січні 1918 року, напередодні більшовицької окупації столиці, П. Болбочан і частина старшин з великими труднощами дісталися Києва. Хоча офіційного дозволу не отримав, формує військовий підрозділ — Республіканський курінь. На чолі цього куреня П. Болбочан взяв участь у придушенні січневого повстання більшовиків у столиці", Тепер далі: "2 березня 1918 року — 2-й Запорізький курінь на чолі з Петром Болбочаном, випереджаючи німецькі війська, першим увійшов до Києва".

 

Антін Мухарський. Актор, телеведучий і співак. Ініціатор мистецько-культурологічного проекту "Жлоб. Жлобство. Жлобізм":

"Є декілька претендентів: Богдан Хмельницький, наприклад. Не зле виглядав би пам’ятник Степану Бандері чи Нестору Махну. Це має бути історичний діяч -  ставити пам’ятник сучасникам – моветон. Має пройти час – 50 років з часу смерті людини, щоб зрозуміти масштаб її особистості в контексті часу, в якому вона жила.

Однак, там можна було б поставити пам’ятник українському мітингарю, без персоналій. Пам’ятник сучасному українцеві, який виходив на майдан. Це має бути пам’ятник мирному мітингареві.

 

Віктор Бронюк, музикант, лідер гурту ТіК:

"Нікому не потрібно ставити пам’ятник – там прекрасний сквер. Взагалі можна було б створити музей тоталітаризму і вивезти туди пам’ятник Леніну. Адже був такий період в історії…

А зараз – кому б там пам’ятник не поставили, знайдеться і ті, кому він сподобається і ті, кому він буде не до снаги. Я не бачу наразі такої людини, яка б усіх задовольнила.

Взагалі на сьогодні це не найбільша проблема. Потрібно вирішувати по ходу ситуації. Можливо, з’являться за цей час якісь герої, достойні того аби їх увіковічили.

 

Продюсер гурту "Перкалаба" Мох:

"Нестор Махно. Це абсолютно українська філософія свободи і незалежності, де на першому місці - свобода особистості".

 

 

 

Олексій Коган. Джазмен, автор і ведучий радіопрограм.Організатор фестивалю "Jazz in Kiev 2011".Веде програми на "MusicRadio" і "Радіо Ера FM".

"Я вважаю, що знесення пам’ятника Леніну відбулося неправильно. Це мав зробити незалежний український уряд своїм першим декретом 1991 року.

Але якщо вже так сталося, то раз бульвар названий на честь Тараса Шевченка, хай буде пам’ятник Шевченку.

Але знову ж таки – поруч пам’ятник українському народу… І першим указом, - дай Боже, щоб відбулося як має відбутися, - пам’ятник Щорсу знести тоді вже. Але не в такий спосіб – видати постанову, щоб люди підписалися.

Але загалом, мені не шкода його (Леніна, - ред.)".

 

Ірена Карпа, співачка, письменниця:

"Я би поставила пам'ятник Бандері. Чи Махну. Чи Петлюрі. Але насправді для цих персоналій було б образливо стояти на місці ката народів. Того я за символічний арт-об'єкт. Який-небудь "кінець тоталітаризму". Сучасних художників, що здатні це реалізувати, в нас достатньо".

Фото з Facebook-сторінок Perkalaba, Жадана, Когана, Дністрового, Єрмоленка, Мухарського, Карпи, а також фото INSIDER та з офіційного сайту ТІК

Джерело: INSIDER 

 
 

Додав nady 12 грудня 2013

Про автора

Єрмоленко Андрій народився 24 січня 1974 р. в Києві у родині науковців. 1991 року закінчив школу № 200 у Києві. Закінчив Київський національний університет ім.Т.Шевченка (спеціальність - хімія). 2000 - 2004 - Головний дизайнер компанії "Lucky.net&

Автори пов'язані с новиною

Сергій Жадан , Анатолій Дністровий , Антін Мухарський , ТіК , Перкалаба , Олексій Коган , Ірена Карпа

 

Коментарi

17 грудня 2013

Пропоную збудувати пам'ятник вандалу:
Няндерталець, якого зображують у підручниках
з древньої історії (низький лоб, масивна нижня
щелепа), у сучасному одязі видерся на сучасну
драбину, вісік на існуючому постаменті кам'яною
сокирою і сучасним зубилом напис:
"11.12.13"
"ТУТ ",
а зараз "трудиться" над літерою "Б"

З повагою,
Щербак Олександр

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска