Фестиваль Свірж / Фестиваль зірвано

Фестиваль «Свірж», що проходить у ці вихідні в сорока кілометрах від Львова, зірвано.

У другий день фестивалю, коли повинні були розпочатися виступи гуртів на основних сценах, директор «Артмакс Інжинірінг» Богдан Зінько заявив журналістам, що сьогодні і завтра сцени, монтажем яких займалася його компанія, працювати не будуть.

«Все зводиться до нефаховості організаторів. Вони проплатили артистам і нам перші внески за договорами. У договорах була прописана поетапність проплат. Однак все відтягувалося до 31 липня, ні вчора, ні сьогодні зранку грошей нам не заплатили», - зазначив Богдан.

Він додав: «Ми не причина зриву фестивалю, а наслідок, бо артисти не виступатимуть, їм не заплатили.

На його думку, серед причин невдачі - завищені сподівання організаторів щодо кількості відвідувачів: реально продано 5 тисяч квитків, в той час як попередньо планувалося 50 тисяч відвідувачів фесту.

Деякі групи вже погодилися виступати без гонорарів, заради відвідувачів фестивалю. Відновити основні майданчики не вдалося, так що колективам доведеться виходити на невелику фольклорну сцену.

Ще через годину на фольклорну сцену вийшов офіційний представник фестивалю. За її словами, організатори вже розробляють механізм часткового відшкодування збитків відвідувачам. Багато музикантів дійсно погодилися вийти на фолк-сцену. Серед них Енвер Ізмайлов, гурти Zdob Si Zdub, Mad Hеads XL та інші. Організатори принесли публіці свої вибачення за прорахунки і, крім часткового відшкодування збитків, пообіцяли знижку на пиво на півтора дня фесту, що залишилися.

Тим часом, надійшла інформація з фестивалю «Славське», який проходить поруч із однойменним селом у львівської області у ті ж дні, з 31 липня по 2 серпня. Як кажуть люди, організатори «Славського» дозволили прохід на фестивальну територію власникам квитків на «Свірж».

За матеріалами Open.music