Кіно / Репресії почалися? В Сімферополі затримано українського кінорижесиера Олега Сенцова

В ніч на 11 травня в Сімферополі російська ФСБ затримала українського кінорежисера, сценариста й учасника Майдану Олега Сенцова. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила журналістка Катерина Сергацкова, йдеться на сайті Національної спілки кінематографістів України.

Сенцов є автором повнометражного фільму "Гамер", відзначеного журі низки міжнародних кінофестивалів, зокрема, Одеського МКФ та МКФ у російському Ханти-Мансійську. Картина брала участь у найпрестижнішому фестивалі авторського кіна, Роттердамському МКФ, у конкурсній програмі МКФ GoEast, що проводиться у німецькому місті Вісбаден, а також демонструвалася на Київському МКФ "Молодість".

Олег Сенцов зі своїм наступним повнометражним ігровим проектом "Носоріг" виграв конкурс Держкіно й виборов право на державне фінансування. Олег готувався незабаром розпочати фільмування цієї стрічки.

Катерина Сергацкова: "Востаннє він вийшов зі мною на зв'язок о четвертій ранку, написав, що затриманий, відтоді його телефон недоступний. Зробити ми зараз нічого не можемо, єдина можливість допомогти – телефонувати черговому у ФСБ в Сімферополі й запитувати, що з Олегом, чи живий і коли його відпустять".

За результатами пізніших звернень до відділку ФСБ у Сімферополі з'ясувати долю Олега Сенцова не вдалося – факт його затримання не підтверджено й не спростовано, а всю інформацію про затриманого, як там повідомили, може бути надана тільки його близьким родичам.

За допомогою телефону з Олегом досі зв'язатися не можливо.

Gazeta.ua