Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Одеса / КУПАЛЬСЬКА ЧАР-ПОРА В ОДЕСІ ВІД ОМГО “ВіКНО”

09 ЛИПНЯ 20:00

арт-кафе «Побєда» (Одеса, вул.Грецька, 25)
40 грн. У вишиванках, народному вбранні, – 30 грн.

Здавна наші пращури завершували пору вечорниць у травні, адже далі праця на ланах забирала весь час і сили. А втім, на Купала робили виняток: священнодійство супроводжувалося ворожінням та забавлянками молоді. Давнє язичницьке свято, власне в котре вростає корінням усі відомі традиції, пов’язані із Купалом, зберегло відгомін у християнських святках, злившись воєдино із днем Іоанна Хрестителя. Щоправда, у календарі ця пора ворожінь і веселощів перестрибнула від дня літнього сонцестояння (коли, власне, тисячоліття тому і святкували Купала/Купайла) аж на 7 липня.

 

Одеська молодіжна громадська організація “ВіКНО” (Вільне культурне національне об’єднання) вирішила не брати канікул, тому традиційна серія просвітницько-культурних вечірок в Одесі під назвою “Українські Вечорниці” продовжуються навіть влітку – поближче до дивовижного свята Купайла.

 

“Вікняни” спробують спорудити місточок між українською минувшиною і сьогоденням на перших вихідних по святкуванні Купала. Тим паче, що приводів для зустріч одеської молоді одразу два: купальська чар-пора і святкування дворіччя формації патріотичного позитиву “Друже Музико”, учасники котрої і відновили в Одесі традицію українських вечорниць.

 

Як же провести купальські святки у міських умовах?

Звісно, з веселим товариством на “Купальських Вечорницях”!

 

Гайда гуртом співати купальських пісень і святкувати дворіччя формації патріотичного позитиву “ДРУЖЕ МУЗИКО”!

Реконструкція давньої звичаєвості, забавлянки, конкурси, вінкоплетіння, жарти і нестримна музична енергетика від самих іменинників. А на музичний десерт – ціла торба посмішок від кіровоградської музично-іронічної команди “ВЕСЕЛІ БІОРИТМИ”.

 

Про авторів

Свято Івана Купала

Додав nady 08 липня 2012

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска