Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Вистава VALEETMEAMA в театрі «МІСТ»

08-15 ВЕРЕСНЯ

(приміщення Культурного центру видавництва «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21)

8 і 15 вересня о 15:00 та 14 вересня о 19:00 в театрі «МІСТ» (приміщення Культурного центру видавництва «Смолоскип», Київ, вул. Межигірська, 21) відбудуться прем’єрні покази вистави VALEETMEAMA («Прощавай та люби мене») за п’єсою македонського автора Трайче Кацаров, режисер Олександр Мірошниченко. Переклад з македонської Анни Багряної., пластика Юлія Гасиліна, декорації Дмитра Левенко.

Вистава поставлена в рамках міжнародного україно-македонського театрального проекту, який складається з перекладу і постановок новітньої драматургії двох країн.

Трайче Кацаров — автор кількох збірок поезій, прози та п’єс, лауреат літературних премій ім. Г.Прлічева та ім. Й.Котескі.

Vale et me ama

(Прощавай та люби мене)

І прийшли стомлені та змучені до місця, якому немає назви. І ніч змішалась із днем, а сміх із сльозами. І не знали вони шляху, і самі були цим шляхом. І не було минулого у цих двох, і нескінченним було воно. Біль обертався в солодке вино, що пили вони вдвох, перетворюючи світ на химерне віддзеркалення півзабутої насолоди власним безмежним безсиллям…
 

  • Постановка: Олександр Мірошниченко
  • Пластика: Юлія Гасиліна
  • Костюми: Євгенія Набока
  • Декорації: Дмитро Левенко
  • Звук: Олександр Пащенко
  • Ролі виконують : Уляна Ліб, Денис Щербак

Прем'єра відбулася 8 вересня 2012р. у приміщенні Культурного центру видавництва "Смолоскип"

Анонс

Київський Театр «МІСТ» розпочинає свій 7-й сезон новою прем’єрою “VALE ET ME AMA” («Прощавай та люби мене») за п’єсою сучасного македонського автора Трайче Кацарова.

Вистава поставлена в рамках міжнародного україно-македонського театрального проекту, який складається з перекладу і постановок новітньої драматургії двох країн. Минулого року в Штіпському драматичному театрі, одним з керівників якого є Трайче Кацаров, була втілена п’єса Анни Багряної, української авторки, яка поєднує таланти поета, прозаїка, драматурга і перекладача. Цього року у Київському театрі «МІСТ» режисер Олександр Мірошниченко готує виставу за твором Трайче Кацарова у перекладі Анни Багряної. До речі, прем’єра відбудеться 8 вересня - у День Незалежності Македонії.

Трайче Кацаров – універсальна синтетична особистість, яка здобула освіту юриста, актора і культуролога та успішно реалізується як поет, прозаїк, драматург, есеїст, актор, режисер та театрознавець. Автор кількох збірок поезій, прози та п’єс, лауреат літературних премій ім. Г.Прлічева та ім. Й.Котескі. Його драматичні твори ставляться на батьківщині та за її межами, але дотепер були невідомі українському глядачу.

П’єса «Лавка», яка має парадоксальну сценічну назву “VALE ET ME AMA” (з лат. «Прощавай та люби мене») - сучасний постдраматичний текст, який не має традиційної структури і сюжетної основи. Двоє людей, що заблукали в безмежності свого болючого кохання, зустрічаються в місці, якому немає назви і яке знову і знову повертає їх туди, де все лише починалось. «І ніч змішалась із днем, а сміх із сльозами. І не знали ці двоє шляху, і самі були цим шляхом. Біль обертався в солодке вино, що пили вони вдвох, перетворюючи світ на химерне віддзеркалення півзабутої насолоди власним безмежним безсиллям…»

Два найзагадковіших твори симфонічної музики ХХ століття – «Острів мертвих» С. Рахманінова та Четверта симфонія Я.Сібєліуса – це не просто музичне тло вистави, а й химерний світ ЧОЛОВІКА та ЖІНКИ, які самі існують, неначе ця музика – на межі буття та невідомості. Ця музика стає їхнім світом, і вони самі стають музикою. Все побутове та щоденне лишилось десь там – далеко, за межами кола, окресленого вищою силою. І майже не люди, але ще і не духи, існують ці двоє, наче в фантастичному танці, придумуючи тут і зараз новий ритуал жертвоприношення жорстокому світу безмежної пристрасті.

Це своєрідна новітня імпровізація на тему одвічної проблеми непорозуміння Чоловіка і Жінки, які об’єднані коханням і розділені ненавистю. Вони ніби разом, але рухаються в різні сторони – він прагне повернутися в минуле, а вона прагне втекти в майбутнє, з примарною надією щось змінити. Дійство рухається по спіралі і завмирає у повторі замкненого кола, де герої приречені на буття і небуття, на дивне переродження любові. Постановка утворює складну партитуру із різних шарів: тексту, поетичного і водночас брутального, вишуканого візуального дійства на тлі шибениці, що нагадує химерні жорстокі еротичні ігри, та симфонічної музики. Вони співіснують в паралельних світах і нанизуються на ламаний ритм почуттів. Він і Вона прагнуть перетворити одне одного на маріонеток і заплутуються у плетиві власної пристрасті. І що залишиться, коли вони підуть? Можливо, тихий дощ, як надія на те, що голоси не розчинилися серед холодних зірок у цьому примарному місці, якому немає назви… Ця вистава – сповідь двох зболених душ, що не здатні йти разом, але й безсилі розлучитись – у сучасному світі, де люди розучились чути і розуміти одне одного, ніби перекладаючи одне одного на незнану мову…

Тел. для довідок: 0953947376, 0662996163

 

Про авторів

Київський театр-студія МІСТ

Додав nady 07 вересня 2012

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска