Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Презентація книжок Ярослава Тинченка «Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917 - 1920 роках.» та «Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української Держави, травень - грудень 1918 року»

19 ЧЕРВНЯ 18:00

Книгарня «Є»: вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота»
Вхід вільний!

Книгарня «Є» спільно з видавництвом «Темпора» запрошують на презентацію книжок Ярослава Тинченка «Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917 - 1920 роках.» та «Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української Держави, травень - грудень 1918 року», що відбудеться 19 червня.

Початок – о 18:00

«Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917 - 1920 роках.»

Книжка присвячена юнакам-євреям, які прагнули створення власної держави.

У 1917 році переважна більшість населення колишньої Російської імперії брала активну участь у революційних подіях. Значна частина єврейської молоді пішла в Червону гвардію й отримала більшовицькі партквитки. І лише незначна кількість євреїв - переважно з Півдня та Заходу України - скористалась революційними можливостями, аби порушити питання про переселення до Палестини - з метою створення власної держави. Прихильники єврейської державності, сіоністи, пліч-о-пліч співпрацювали з діячами молодої української республіки.У складі УНР функціонувало міністерство єврейських справ і навіть були сформовані збройні загони сіоністського спрямування...

У листопаді 1919 року рештки цих загонів відпливли  з Одеси до Палестини. Фактично з них і почалася історія державотворення Ізраїлю.

«Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української Держави, травень - грудень 1918 року.»

Сучасні дослідники по-різному оцінюють період правління в Україні гетьмана П. Скоропадського у травні - листопаді 1918 року. Одні перераховують чимало здобутків останнього Гетьманату, інші засуджують Скоропадського за ухили у російський бік та марнування часу. У військовій галузі - організації українських збройних сил - гетьман скористався здобутками свого попередника, військового міністра Центральної Ради Олександра Жуковського. Характерною відмінністю від періоду Центральної Ради стали хіба що зовнішні ознаки, зокрема уніформа. "Барвисті" сердюки та конвойці, характерні "гетьманські" погони, закарбовані на фотонегативах і в хроніці того часу, назавжди увійшли до вітчизняної історії. Саме їм і присвячене це дослідження.

***

Адреса Книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота».

Вхід вільний.

Питання та акредитація за адресою o.halushka@book-ye.com.uaчи за тел. (067) 588 94 10 – Оксана Галушка, арт-менеджер книгарні «Є».

 

Про авторів

Книгарня Є , , Ярослав Тинченко

Додав ceny bab 14 червня 2014

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска