Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Виставка «Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької»

04 КВІТНЯ - 04 ЧЕРВНЯ

Музей книги і друкарства 9вул. Лаврська, 9, корп. 9)

У фондовій збірці Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові зберігається значна кількість документальних матеріалів, пов’язаних з творчістю німецького композитора Ріхарда Ваґнера. І це не дивно, адже відомі українські співаки, зокрема Соломія Крушельницька (1872-1952), Модест Менцинський (1875-1935), Іра Маланюк (1919-2009) увійшли в історію світового музичного мистецтва як одні з кращих інтерпретаторів творів Р. Ваґнера. Виступи цих співаків у постановках ваґнерівських опер на сценах найвідоміших театрів світу були безперечними свідченнями міжнародного визнання українських митців.

Значна частина експонатів цієї виставки походить з двох особистих архівів – Соломії Крушельницької і Модеста Менцинського, які зберігаються у Музеї С. Крушельницької. Усі ці матеріали мають унікальну вартість для дослідження історії музичного мистецтва – як українського, так і світового загалом.

На виставці експонуються фотографії С. Крушельницької в різних ролях з опер німецького композитора: Ельзи (“Лоенґрін”), Брунгільди (“Валькірія”), Ізольди (“Трістан та Ізольда”); клавіри опер Ріхарда Ваґнера з особистої бібліотеки співачки; оригінальне фото Ваґнера; компакт-диск англійської фірми “PERL” із архівними записами арій у виконанні Крушельницької та ін. По сей день ім’яСоломії Крушельницької постійно зустрічаємо у світовій музикознавчій літературі. Так, на виставці експонується книга німецького автора Юрґена Кестінґа “Великі голоси”, в якій поміщена окрема стаття про Крушельницьку. Автор пише про неї так: “Одна з найкращих співачок епохи, єдина, хто зумів поєднати ліричну якість звуку з драматичною проекцією”.

Наступна група експонатів присвячена постаті Модеста Менцинського. Український співак належить до нечисленної когорти вокалістів, в постійному репертуарі яких були всі опери Ріхарда Ваґнера. В особистому архіві Менцинського, який налічує понад 1000 одиниць збереження, ваґнерівська тематика представлена дуже широко. На виставці експонуються оригінальні фотографії співака у різних ролях в операх Ваґнера, Патент про присвоєння Менцинському почесного звання “Kammersängеr” (Німеччина, 1913), візитна картка Козіми Ваґнер, дружини композитора, яку вона подарувала співакові під час його виступів у Байройті; портрет співака роботи чеського художника Г. Вачека. Особливу цінність має оригінальна грамофонна платівка фірми “GramophoneMonarchRecord” (1910 р.), на якій записані арії з опер “Валькірія” і “Зіґфрід” у виконанні М. Менцинського.

Окремий розділ виставки присвячений співачці Ірі Маланюк, яка разом зі своїми видатними співвітчизниками займає достойне місце на світовому оперному Олімпі. Експонуються фотографії Іри Маланюк, які стали чудовим ілюстративним матеріалом до її Книги спогадів “Голос серця”. Творчий портрет артистки доповнюють статті, які були опубліковані в часописах як в Україні, так і за її межами.

Історія постановок опер Ріхарда Ваґнера у Львові має давні традиції, які сягають ІІ половини ХІХ ст. Матеріали виставки розповідають про львівські прочитання ваґнерівських опер в 1970-х рр. Експонуються фотографії солістів Львівського національного академічного театру та балету ім. С. Крушельницької Володимира Ігнатенка, Ніни Тичинської, Тамари Куценко, Олексія Данильчука, Валентини Герасименко в операх Р. Вагнера.

 

Про авторів

Музей книги та друкарства України

Додав nady 09 квітня 2013

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска