Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Інформація

Автори / Борис Ковтонюк / Книга, яку давно чекає суспільство - «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра»

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО КОЗАКІВ

та всіх інших, хто гарантовано хоче мати книгу Бориса Ковтонюка «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра»

Після опублікування повідомлень про підготовку до випуску книги «Січеславщина козацька. Учора, сьогодні, завтра» на сайтах «Козацька муза Бориса Ковтонюка», «Козацький благодійний фонд імені Івана Дмитровича Сірка» та інших носіях інформації в Інтернеті й оприлюднення додатковими способами зацікавленість темою, а це – перше в Україні ґрунтовне дослідження розвитку сучасного козацтва з позиції Звичаю та Звичаєвого Права – виявилась напрочуд масовою. Лише за перші дні інформацію на сайтах прочитали сотні небайдужих, було чимало дзвінків не тільки із Придніпров'я, а фактично з усіх регіонів України. За електронною адресою надходили листи навіть із Росії. Чимало було і однотипних запитань.

Багато із тих, хто ще не зробив свого внеску, цікавилися, до якого терміну можна переказувати кошти. Оскільки час написання книги датується «Серпень 1990 – липень 2012 років» і вона практично без руху пролежала у видавництві кілька місяців, бо попередні домовленості із вірогідними спонсорами не дали остаточних результатів (насамперед, через великий обсяг книги та порівняно значні, як для них, витрати), не раз викликало чимало запитань у видавця. За останньою домовленістю із ним вирішено визначитися з таким терміном – до середини лютого, щоб після цього почати розставляти крапки над «і». Як уже наголошувалося, кошти бажано збирати і направляти централізовано через керівників організацій, щоб спростити механізм отримання книги.

Як автора, так і багатьох інших, хто живе у Дніпропетровську, бажаючі мати книгу просили після виходу її у світ «зарезервувати» певну кількість примірників для них. Очевидно, далеко не всі звернули увагу на деякі аспекти у тексті повідомлення, чи просто не надали їм значення. Зокрема, що у зв’язку із тим, що немає одного-єдиного спонсора і кошти на видання вирішено збирати «у складчину», тобто, пустивши «шапку по колу».

Ще один важливий момент. Напевне, не всі мають уяву про обсяг видання. А він, дійсно, солідний: 436 сторінок формату А-4, а це – 205х272 міліметри. У книзі вміщено 410 фотографій (переважно авторських, а також частина наданих із приватних архівів козаків), що відображають період із серпня 1990-го до середини минулого року, у тому числі близько 60 портретів представників різних козацьких організацій, хто висловлює свої думки з приводу розвитку козацтва у майбутньому.

Автор не заклав у кошторис жодної копійки гонорару (за таку роботу гонорар становив би не менше 50 тисяч гривень), що може дуже здивувати тих, хто живе за принципом «аби гроші». Враховуючи специфіку видання та, насамперед, відсутність потужного спонсора, книга для вільної продажі не передбачається і автор не збирається робити на цьому «бізнес». Остаточний наклад (тираж) буде затверджений після отримання вчасно оплачених замовлень.

До речі, козаки, чи всі інші, хто бажає придбати неординарну книгу, можуть запропонувати своїм керівникам, профспілковим чи іншим організаціям переказати кошти (і навіть виступити додатковими спонсорами) для подальшого вручення її як подарунку, нагороди тощо.

Це Звернення призначене для оприлюднення в Інтернеті, а також направлення керівникам козацьких організацій, насамперед, Дніпропетровської області із проханням обговорити у своїх колективах, а також ознайомити козаків, які не мають можливості доступу до Інтернету, щоб не сталося ситуації, що ті, хто в різні роки брав активну участь у козацькому русі і зафіксовані на фото, чи їхня діяльність відображена у тексті, «не знали», «не чули», «не читали». Оскільки розділи «Невмирущий феномен», «Гей, там – наверху!» і частково – «Дні, що сколихнули Україну» містять загальноукраїнську інформацію та її аналіз, то, безумовно, книга буде цінна і читачам із усіх куточків України, які не байдужі до сьогоднішніх проблем не тільки у козацькому русі, а й загальнонародних, і шукають шляхи для їх вирішення.

КНИГА, ЯКУ ДАВНО ЧЕКАЄ СУСПІЛЬСТВО

Ця книга, з'явившись на світ, може відразу стати раритетом. Йдеться про «Січеславщину козацьку. Учора, сьогодні, завтра» дніпропетровського журналіста, поета і прозаїка, голови Правління Дніпропетровської обласної громадської організації «Краєзнавче товариство «Ріднокрай» Бориса Ковтонюка. Саме в ній, уперше в Україні, автор різнобічно намагається проаналізувати розвиток сучасного козацтва з позицій українського Звичаю та Звичаєвого Права. Коріння козацтва він знаходить у глибині тисячоліть, про що яскраво свідчать праукраїнська мова – санскрит, де зафіксовано понад двісті козацьких назв і близьких до них, та історичні джерела.

У першому розділі «Невмирущий феномен», своєрідному вступі до добре ілюстрованої книги, автор акцентує увагу не тільки на витоках та тенденціях розвитку козацтва, а й розшифровує код нації, закладений у мові, зупиняється на релігіях та окремих їхніх течіях, які найбільше впливають на українське суспільство, а також розкриває глибинну суть волелюбності українців, їхню ментальність.

Оскільки серцевину досліджень краєзнавця становить сучасний стан розвитку козацтва, то його масове відродження автор показує у розділі «Дні, що сколихнули Україну». Саме на початку серпня 1990 року під час відзначення Днів козацької слави у селі Капулівка на Нікопольщині біля могили легендарного кошового отамана Івана Сірка із вуст відомого історика Олени Апанович чи не вперше пролунав могутній клич: «Відродимо козацтво!». Відтоді в усіх регіонах України почали створюватися численні козацькі осередки, які чистими струмочками влилися в єдине на той час Українське козацтво.

У розділі «Вони були першими» розповідається про виникнення козацьких осередків у різних куточках Придніпров'я, створення першого регіонального Низового Козацького Товариства, тернистий шлях відродження і навіть «закулісні ігри» по зведенню нанівець справжньої ролі козака у суспільстві.

До питання, чому так сталося, що сьогодні у нас десятки Всеукраїнських та Міжнародних козацьких організацій, дослідник підходить з тієї ж позиції, на якій побудована і вся концепція його твору – Звичаю та Звичаєвого Права, розкриває напружену боротьбу за утвердження Звичаєвої ідеології як серед козаків зокрема, так і народу в цілому. Основні тенденції розвитку неординарної ситуації проаналізовані у розділі «Гей, там – наверху! Погляд знизу». Саме в наші дні докорінно змінюються світоглядні засади загалу та пошук виходу із штучної кризи, в якій опинилися всі ми.

«Реалії сьогодення» – цей розділ показує розмаїття течій на Дніпропетровщині, де вже зафіксовано понад чотири десятки обласних козацьких організацій – як суто самостійних, так і відгалужень від міжрегіональних, всеукраїнських та міжнародних.

Чи не найцікавішим, напевне, є розділ «Погляд у завтра». Тут автор дав можливість висловитись майже 60 представникам різних козацьких організацій Дніпропетровщини з приводу свого бачення розвитку козацтва у майбутньому. Підсумовуючи сказане, дослідник висловлює власне бачення у висновку «Козацтву бути!».

Чому автор взявся за ретельну розробку ще малодослідженої теми розвитку сучасного козацтва? Насамперед, що він – козацького роду. Його предки жили у військовій слободі Великомихайлівка (Дібрівки) Олександрівського повіту, нині Покровського району на Дніпропетровщині. Слобода виникла на базі древнього козацького зимівника Дібрівський, який знаходився на правому березі річки Вовча при впадінні у неї річки Кам'янка і одним із першочергових завдань мешканців цього прикордонного поселення було спостереження за рухом по Муравському шляху, що проходив поруч. Правнук відомого у Привовчанському краї характерника Панаса Квітки, який, до речі, навіть лікував Батька Махна (від рани у першому бою восени 1918 року, з якого почався масовий повстанський селянський рух, та від тифу на початку 1920 року) з цікавістю розповідає і деякі родинні історії, що становлять загальний інтерес. Тож і не дивно, що Борис Ковтонюк прийняв козацьку присягу ще за радянських часів – 2 червня 1991 року. Відтоді він, єдиний із дніпропетровських журналістів, був в епіцентрі головних подій серед місцевого козацтва – і як прес-курінний, і просто як козак за станом душі. Матеріали, зібрані та опрацьовані протягом 22 років, і покладені в основу цієї далеко не ординарної книги.

Книга велика за обсягом, тому її заплановано друкувати у форматі А-4 (205х272 мм): 436 сторінок, 410 фото, на добротному папері, обкладинка матова ламінована.

На сьогодні немає одного-єдиного спонсора, який би оплатив відразу всі витрати, тому вирішено це зробити «у складчину». Перші внески вже зроблені. До справи можуть долучитися інші спонсори і благодійники, а також ті, хто гарантовано хоче мати таку книгу. Що стосується козаків, то бажано це робити через своїх отаманів. Оскільки частина тиражу буде виділена, насамперед, спонсорам, для бібліотек, а також тим, хто зробив попередню оплату, то у вільному розповсюдженні книги може і не бути, або ж – у дуже обмеженій кількості. При надходженні 25 тисяч гривень книга запускається в роботу, а при надходженні ще 15 тисяч – через 2 тижні можна отримати наклад: передбачено 500 примірників. Якщо знайдуться потужні спонсори, які зможуть зробити значні внески, то кількість примірників можна збільшити.

Спеціально для випуску книги відкрито окремий рахунок.

Вартість 1 книги на замовлення – 100 гривень.

1. Для перерахування коштів готівкою через ПриватБанк вказати:

картки отримувача: 4149437706738794

Кому: Ковтонюк Борис Мусійович

Сума: _______грн.

Від кого: ПІБ відправника

2. У разі перерахування безготівкових коштів з картки на картку Приватбанка:

картки отримувача: 4149437706738794

фіксується лише сума і № картки відправника, тому додатково треба повідомити ПІБ відправника і звірити факт надходження коштів (телефоном, електронною адресою, або в інший спосіб).

3. У разі перерахування готівкових коштів в інших українських банках вказати:

Отримувач: Приватбанк

КОД ОКПО отримувача: 14360570

МФО банку: 305299

Рахунок отримувача: 29244825509100

Для поповнення картки 4149437706738794 Ковтонюк Борис Мусійович

ІНН 1779317238

4. У разі перерахування безготівкових коштів в інших українських банках вказати:

Отримувач: Приватбанк

Назва банку: Приватбанк

Рахунок отримувача: 29244825509100

МФО: 305299

КОД ОКПО: 14360570

Призначення платежу: для поповнення картки 4149437706738794 Ковтонюк Борис Мусійович ІНН 1779317238 (для видання книги)

5. Місцевим можна надати кошти, за попередньою домовленістю, під офіційно завірену розписку з печаткою.

Контактні телефони: 067-270-81-36, 050-205-83-15

E-mail: bkovtoniuk@rambler.ru

 

Виберіть для себе будь-який із найзручніших варіантів!

Не чекайте, коли «поїзд піде»!

З повагою автор книги Борис Ковтонюк

 

 

 

 
 

Додав nady 27 січня 2013

Про автора

КОВТОНЮК Борис Мусійович народився 18 вересня 1948 року у селі Новопетрівське Покровського району Дніпропетровської області, де і навчався у початковій школі, а з 1959 по 1966 роки – у Березівській середній школі, що в сусідньому селі.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска