Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Товари Інформація

Автори / Володимир Яворівський / З 1 березня Національна спілка письменників України закрита на замок на знак протесту проти тиску влади

Національна спілка письменників України з сьогоднішнього дня припиняє свою діяльність на місяць. В присутності журналістів Голова НСПУ Володимир Яворівський оголосив про тимчасове припинення роботи організації. На вхідні двері Спілки повісили замок та плакат «Владо! Дай Спілці жити!»

Причиною такого вчинку є жахливий тиск на Спілку письменників, зазначив Володимир Яворівський.

«Спілка письменників живе не за рахунок бюджетних дотацій. Із державного бюджету нам дещо "капає", але тільки на проведення поточних заходів — Шевченківських свят у травні, виплату премій, присуджених Міністерством культури. На зарплати нашим працівникам, оплату комунальних послуг тощо, Спілка заробляє сама. Здає невелику часточку приміщення в оренду.

Сьогоднішня влада знаходить зачіпки на наших орендарів. Влаштовує їм перевірки, арештовує банківські рахунки. Вони не в змозі заплатити нам, а ми, відповідно, не можемо розрахуватись за комунальні послуги, оренду землі, сплатити податки. Через це, за два-три місяці приміщення Спілки на Банковій, 2 можуть забрати за борги» - повідомів він.

На питання журналістів: «Чи був раніше тиск на Спілку?» Яворівський відповів:

«Свого часу я писав Кучмі п'ять листів, щоб він подав у відставку. Тоді Медведчук організував захоплення нашого приміщення. Але нічого не вийшло.

Коли я написав критичного листа Ющенку, нами займався Балога. Спілку перевіряла прокуратура, але теж ніякої зачіпки не знайшла. Такого жахливого тиску, як тепер, ще не було.

Сьогодення: буквально в середу в Ялті та Коктебелі заарештували наші Будинки творчості. Причина — судовий позов організації «Союз пісатєлєй Росії, Білорусі, України», яка виникла, десь, на початку 1990-х років. Вони претендують на майно Спілки, хоч і не мають до нього жодного стосунку. Рівень наших судів відомий. Тому в нас ті приміщення просто можуть забрати і вони перейдуть не в державу, звичайно, а в інші руки».

«Згідно рішення Секретаріату Спілки скасовані всі заплановані заходи. Неприємно, що буде зірвано презентацію книжки Левка Лук'яненка, зустріч із легендарним колишнім редактором газети "Вечірній Київ" Віталієм Карпенком та інші важливі події. Протест триватиме до кінця березня. Якщо ситуація покращиться, у квітні Національна спілка письменників відновить роботу», – додав В. Яворівський.

Члени Національної спілки письменників України планують звернутися до всіх посольств та міжнародних організацій щодо ситуації в Україні у ставленні до творчої інтелігенції.

Володимир Яворівський

 
 

Додав Art-Vertep 02 березня 2011

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска