Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

 
 
Потік Афіші Галереї Інформація

Фестиваль Трипільське коло

Історична довідка:
Більше семи тисяч років зберігала в собі наша земля древню культуру.  Певно, нарешті прийшов час відкрити таємницю, доторкнутись духу прадавності. Трипільці – найдавніші хлібороби на українських землях, залишили нам у спадщину захоплюючу стародавню культуру,  яка органічно вплітається до культури  українського народу.  Носії цієї цивілізації тисячі років тому населяли величезні території  від Дунаю і аж до Дніпра.
Дивує сучасників унікальна, розписана сакральними знаками, кераміка,  незвичайна своєрідна писемність, досконалий календар,  одяг з кількох видів тканин, а різні орнаменти, віднайдені трипільцями, живуть серед нас і по цей день. Чимало надбань трипільської культури  у системі господарювання,  будівництві житла, характері орнаментальних мотивів використали й українці.
Провідним символом-культом трипільців  був образ Матері-Берегині. Сили стихій – води, землі, повітря та вогню, природно врівноважуються саме тут, гармонійно наснажуючи нас своїми енергіями. Ці сильні начала тримають у згоді і добробуті народи, що з миром приходять жити на нашу землю. Трипільці жили у злагоді з навколишнім світом, відчуваючи  вільну енергію стихій, чого і спробуємо у них навчитись, адже,  всі ми поглинуті сучасними технічними можливостями і нам стало не звично відчувати себе частиною живого світу.
Культура Трипілля, яка була у розквіті за вісім століть до початку будівництва відомих Єгипетських пірамід, задовго до розквіту Шумерської цивілізації, бентежить нашу уяву.
Чи були трипільці нашими прабатьками невідомо, та відчуймо  подих  однієї з найдревніших цивілізацій, осяяної і благословенної колись сонцем, нагодованої родючою землею, овіяної молодими вітрами, наснаженої чистою живицею з цілющих водних джерел.
Зробимо Трипілля ближчим, торкнемося до давнього серцем, крокуючи по ТРИПІЛЬСЬКОМУ КОЛУ з чотирма  стихіями природи.

 Концепція фесту:

«Трипільське коло» — міжнароднийеко-культурний фестиваль з п’ятирічним  циклом. Кожні чотири роки носять назву однієї із стихій природи, та мають власну мистецьку, освітню, екологічну і соціальну тематику, а п’ятий ювілейний захід поєдную в собі всі елементи попередніх і має назву «Парад стихій!». Завдання фестивалю пробудити живий інтерес до історичної спадщини, запропонувати альтернативні способи організації відпочинку для сім`ї та молоді, відродити різноманітні етнічні традиції, поєднуючи їх з елементами сучасних досягнень в різних сферах життя людини. Фестиваль об'єднує в собі оздоровчі, спортивні, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні та культурно-просвітницькі програми в стилі «етно».

«Трипільське коло» виступає інструментом зрушення фестивальної аудиторії із стадії мистецтва споглядання і споживання до мистецтва творення, із пасивного існування до повноцінного гармонійного життя.  Кожен відвідувач — творець оточуючого світу.  Через комунікацію та мистецтво фестиваль дає зрозуміти людині значущість її життя, актуалізує свідоме відношення до здоров’я, природи, суспільства та мотивує до позитивних та усвідомлених змін в її бутті.

 

 
 

Учасники

Apassionata, Art-Vertep, Prutkova, nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска