Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Потік Афіші Інформація

Муніципальний театр «КИЇВ»

Муніципальний театр „Київ” – не просто ще один новий столичний театр – він має особливе обличчя, особливий формат.

По-перше, це театр, що прагне зробити стольний град тотально театральним – не лише в центрі, а і далеко від нього. Адже саме так виглядають європейські столиці. Ми не боїмося глобальних планів – створення малих і великих сцен на обох берегах Дніпра. Тому керівництвом театру розроблено план відкриття малих сцен в 10 районах міста. Поки що всі репетиції театру і показ вистав проходять в орендованих приміщеннях. Та починаємо все-таки з серця столиці – Андріївського узвозу, де символічно саме в домі Музею І.Кавалерідзе зародився майбутній театр.

Його предтечею став незалежний театр із промовистою назвою „Четверта стіна”, заснований режисерами народним артистом України Валерієм Нєвєдровим та заслуженим артистом Анатолієм Тихомировим. Саме тут формувався творчий кістяк, виникли перші вистави та задуми. Деякі вистави, вже оновлені, увійдуть і в репертуар „Києва”.

Формально "Муніципальний театр "Київ" було створено згідно рішення VII сесії XXXIV скликання Київської міської ради від 24.06.2004 року. Але фактично театр почав набирати свій склад лише з серпня 2006 року, коли нарешті одержав фінансування.

Друга виразна риса театру – його сучасність і спрямованість на національні особливості. Ми виступаємо проти театру, як музею, сповідуючи живий театр, такий, що відчуває зі сльозами чи сміхом біль і радість свого народу, дихає з ним в унісон, розуміє свій час, його ритм і неповторність.

Тому у підборі репертуару пріоритетною стала саме сучасна українська драматургія, яка зазвичай займає так мало місця в інших театрах, які віддають перевагу класиці. Саме тому при театрі створено Центр сучасної драматургії, куди запрошено талановитих молодих драматургів. Очолюють центр завідуюча літературною частиною театру, талановитий драматург, голова Конфедерації драматургів України Неда Неждана, а також режисер і драматург Олександр Мірошниченко. Мета Центру – не лише апробація нових драматичних творів, надання можливості сценічного втілення для молодих авторів, створення ярмарку нових п’єс, а й створення живого поля нового театру для акторів, режисерів, художників, критиків насамперед, молодих, експериментальної лабораторії сучасного національного театру.

Проте театр не замикається виключно на одній лінії нової драми, а прагне творити різножанрово, різнопланово, різностильово. "Київ" був створений за українською традицією саме, як театр музично-драматичний, який може мати широкий жанровий діапазон вистав: драма, комедія, мюзикл, балет тощо. Це універсальний театр, де може бути нове прочитання класики і апробація пошуків сучасної іноземної п’єси, камерні вистави і масштабні видовищні дійства, суто драматичний театр і музичний, вербальний і пластично-видовищний.

В штатному розкладі театру нині 73 особи: (з них 25 акторів, а також музичний гурт "Друга ріка"). Акторський склад театру - це переважно молоді універсальні актори (переважно недавні випускники Київського Національного Університету Театру, Кіно і Телебачення ім. І.К. Карпенка - Карого).

 
 

Учасники

Art-Vertep

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска