Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 
 
Товари Інформація

Богдан Мельничук

Народився Богдан Іванович Мельничук 19 лютого1937, в селі Олешків, Снятинського району,Івано-Франківської області у селянській родині.

Батько його загинув на фронті у січні 1945 року.

Після закінчення Заболотівської середньої школи Б.Мельничук навчався на філологічному факультеті Чернівецького університету.

Згодом працював учителем, журналістом обласної газети «Радянська Буковина», закінчив аспірантуру при кафедрі української літератури Чернівець¬кого університету, захистив кандидатську та докторську дисертації.

Нині— завідувач кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.

Як поет Б.Мельничук сформувався під час навчання в університеті. Будучи студентом, він видав збірку віршів під назвою «Розквітай, мій краю!» (1959), котра, за одностайним визнанням критики, стала певним набутком тодішнього літературного процесу.

Перша збірка Б.Мельничука чітко увиразнила домінанти його творчої манери- високу громадянськість і тонкий ліризм.

Загалом поезія Б.Мельничука відзначається ідейно-тематичним багатством та жанровою різноманітністю. Свої твори поет адресує і наймолодшим читачам; охоче звертається до жанру усмішки, літературної пародії та епіграми ("Пегасові копита" (2001)).

Окремі його твори перекладено російською, румунською, польською. італійською та ідиш мовами.

Про свої враження від поїздки до Канади Б.Мельничук розповів у художньо-публіцистичній книзі "Канадські зустрічі" (1988).

Як літературознавець Б.Мельничук є автором першого в Україні монографічного дослідження теорії та історії драматичної поеми ("Драматична поема як жанр", 1981), книги "Випробування істиною: Проблема історичної та художньої правди в українській історико-біографічній літературі (від початків до сьогодення)" (1996) та багато інших праць.

 
 

Учасники

nady

 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска